HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19 / Den Haag interesohet per Eni Imamin
nga AlbaniaSoccer   E diel, 19 Shtator 2010 13:59   pdfShtypEmail

eni_imami_kombetare_u_19Lojtari i Dinamos dhe i kombetares U-19 shqipetare Eni Imami do te jete ne vezhgimin e drejtuesve te ekipit holandez te Den Haag. Lojtari qe luan ne pozicionin e mbrojtesit dhe te mesfushorit te majte eshte rekomanduar nga Arben Kasolli. Trajneri shiptar nga Tirana ka vite qe jetone ne Holande. Ai atje ka akademine “Kasolli Goalkeeping Academy” dhe stervit dhe portiere te dy klubeve holandeze, Ajax dhe Den Haag. Ai i ka nisur informacionet e duhura drejtuesve te klubit te Den Haag dhe ata kane dhene OK e tyre per ta vezhguar nga afer. I kontaktuar ne linje telefonike Z.Arben Kasolli ka thene per web tone se :

“Drejtuesit e Den Haag pasi pane CV e lojtarit Eni Imami kane deshiruar ta ndjekin nga afer lojtarin. Kjo gje do te behet e mundur gjate eleminatoreve te kampionatit Europian te U-19 qe do te zhvillohen ne Belgjike nga data 8-13 Tetor. Do te jeme dhe une i pranishem dhe shpresojme qe Eni te tregoje me te miren e tij”.

Shqiperia bene pjese ne grupin e 8-te, bashke me Angline, Belgjiken dhe Qipron.

Klevis Bejkolli


busy
komente