HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi publikon listen e lojtareve, mungon Gashi
nga Administrator   E shtunë, 01 Tetor 2016 12:14   pdfShtypEmail

de-biasi-konferenceTranjeri i kombetares shqiptare Gianni de Biasi ka dale ne nje konference per shtyp ku ka shpallur listen e lojtareve per 2 ndeshjet e ardhshme kunder Lihtenshteinit si edhe kunder Spanjes. Ne kete liste bie ne sy afrimi i disa lojtareve te ekipit U-21 si edhe rikthimi i Azdren Lullakut, i cili po kalon nje forme shume te mire ne kampionatin rumun. Gjithashtu ajo qe ra ne sy eshte edhe mos thirrja e Shkelzen Gashit, i cili kete jave shenoi nje supergol me ekipin e tij amerikan Kolorado Rapids.
Gianni de Biasi e ka justifikuar mos thirrjen e Gashit, me faktin se ne keto ndeshje do ti jap me shume hapesira lojtareve te rinj te U-21. Gjithashtu ai eshte shprehur se ndeshja kunder Lihteshteinit eshte shume e veshtire dhe lojtaret duhet te perqendrohen maksimalisht per te marre fitoren.
Ja edhe lista e plote e lojtareve te thirrur:

Portierë: Etrit Berisha, Orges Shehi, Alban Hoxha.
Mbrojtës: Ansi Agolli, Berat Gjimshiti, Mërgim Mavraj, Elseid Hysaj, Naser Aliji, Frederic Veseli.
Mesfushorë: Amir Abrashi, Burim Kukeli, Migjen Basha, Jahmir Hyka, Ergys Kaçe, Andi Lila, Taulant Xhaka, Ledjan Memushaj, Odise Roshi, Ermir Lenjani, Eros Grezda, Liridon Latifi.
Sulmues: Bekim Balaj, Sokol Çikalleshi, Rei Manaj, Armando Sadiku, Azdren Llullaku.

Ndeshja kunder Lihteshtain do te luhet ne Vaduz me date 6 tetor ora 20:45, ndersa ndeshja kunder Spanjes do te luhet ne Shkoder, te dielen date 9 tetor po ne oren 20:45.


busy
komente