HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore / Shqiperia "B" - Adanaspor 1-2
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Janar 2010 06:32   pdfShtypEmail

kombetarja_ne_malteKombetarja Shqiptare e Futbollit zhvilloi sot ne oren 15:00 ndeshjen miqesore me skuadren e FC Adanaspor

 

Ndeshja u fitua nga skuadra turke me rezultatin 2-1.

Trajneri Josip Kuzhe e filloi takimin me kete formacion:

Mocka,Lila,Pisha, Shoshi,Samia,Muca, Sefa,Muzaka,Bakaj, Vila, Bala.

Pjesa e pare perfundoi me fitoren e Adanasport me rezultatin 1 me 0.Ekipi kombetar nuk zhvilloje nje loje te mire duke i dhene mundesine kundershtarit per te rrezikuar ne disa raste.

Ne pjesen e dyte kombetarja nderroi ne lojen e saj edhe pse u gjend ne disavantazh te dy golave ne minutat e para te kesaj pjese.

Me pas trajneri Josip Kuzhe hodhi ne fushen e lojes portierin Hoxha, mbrojtesit Bicaj,Gocaj si dhe mesfushoret Veliaj, Lilaj sulmuesit Cikalleshi, Roshi dhe Shkurtaj.Duhet permendur qe Emiliano Vila ka dale nga fusha e lojes i demtuar.Golin e vetem per kuqezinjte e ka shenuar mbrojtesi Andi Lila i cili ka goditur nga jashte zone dhe duke mposhtur portierin.

Goli u shenua ne minuten e 66-te.Me pas ata qe kane patur raste per shenim kane qene Bala, Roshi, Cikalleshi dhe Veliaj. 

Ndeshja e rradhes do te zhvillohet ne date 9 janar.Nderkohe ekipi neser do te vazhoje grumbullimin sipas programit me 2 seanca stervitore.


Media FSHF


busy
komente