HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 09 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia barazon me Marokun
nga Administrator   E enjte, 01 Shtator 2016 00:00   pdfShtypEmail

shqiperi-marokTe merkuren ekipi kombetar ka zvhilluar ndeshjen e pare pas eksperiences ne kampionatin europian France 2016.
Kombetarja shqiptare nuk ka shkuar me shume se sa nje barazim kunder Marokut. Ndeshja eshte luajtuar ne stadiumin e sapo rikonstruktuar Loro Boriçi. Shqiperia e ka filluar ndeshjen me keto lojtare: Berisha ne porte, Lenjani, Mavraj, Gjimshiti dhe Hysaj ne mbrojtje, Abrashi, Xhaka, Basha, Hyka dhe Gashi ne mesfushe si edhe Cikalleshi ne sulm. Loja fillon e qete me Shqiperine qe ushtron presion mbi ekipin maroken. Ne minuten e 26, Hysaj jep nje kros perfekt por nuk goditet sic duhet nga Cikalleshi. Ne minuten e 40 do te jete Xhaka qe me nje goditje denimi rezikon seriozisht porten e Marokut por portieri mik e grushton ate. Pjesa e pare mbyllet ne barazim 0-0. 
Ne pjesen e dyte De Biasi ndryshon modul si edhe kryen 6 zevendesime. Shqiperia provon modulin 3-5-2, ku ne mbrojtje rreshtohet Mavraj, Gjimshiti dhe Veseli, ne mesfushe, Hysaj, Kaçe, Memushaj, Agolli dhe Kukeli, kurse ne sulm luan Sadiku sebashku me Cikalleshin. Lojtaret kuqezi shtojne presionin por nuk arrijne te ndryshojne rezultatin. 
Kjo ndeshje ishte nje test i mire per De Biasin per te kuptuar gjendjen fizike te lojtareve si edhe per te caktuar 11-en e lojtareve qe do te luaje kunder Maqedonise. 


busy
komente