HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi publikon listen per ndeshjet kunder Marokut dhe Maqedonise
nga Administrator   E hënë, 29 Gusht 2016 10:47   pdfShtypEmail

de-biasi-konferenceTranjeri i kombetares shqiptare, Gianni de Biasi, sot ka dale ne nje konference per shtyp ku ka bere te ditur listen e lojtareve per ndeshjen miqesore kunder Marokut si edhe kunder Maqedonise per kualifikimet ne boterorin Rusi 2018. 
Te rejat e listes jane portieri Strakosha, i cili eshte therritur edhe nga U-21 e Shqiperise, rikthimi ne kombetare i Jahmir Hykes si edhe i Gjimshitit i cili u la jashte listes perfundimtare te France 2016.
Nuk jane therritur ne kombetare mbrojtesi Arlind Ajeti i cili eshte i demtuar si edhe Lorik Cana, i cili duket se i ka dhene lamtumire kombetares shqiptare.
Ja edhe lista e plote e lojtareve te thirrur nga De Biasi:

Portierë: Etrit Berisha, Orges Shehi, Alban Hoxha, Thoma Strakosha.
Mbrojtës: Mërgim Mavraj, Elseid Hysaj, Berat Gjimshiti, Ansi Agolli, Frederik Veseli, Naser Aliji.
Mesfushorë: Amir Abrashi, Burim Kukeli, Migjen Basha, Ledian Memushaj, Taulant Xhaka, Odise Roshi, Ergys Kaçe, Ermir Lenjani, Andi Lila, Jahmir Hyka.
Sulmues: Armando Sadiku, Sokol Cikalleshi, Bekim Balaj, Shkelzen Gashi, Rei Manaj.


busy
komente