HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vazhdojne firot "Kosovare" ne Kombetaren shqipetare
nga Albaniassocer   E hënë, 22 Gusht 2016 17:39   pdfShtypEmail

Kombetarja-para-ndeshjesPas Rrashices,Rames,Mehes etj etj kesaj radhe vjen vendimi i Rrahmanit te largohet drejt kombetares kosovare.Me nje deklarate ne rjetet sociale mbrojtesi deklaroi qe kishte marre nje vendim te veshtire por qe vinte si pasoje edhe i aktivizimit te paket me kombetaren KUQEZI.Por si per mbrekulli deklarata u nderrua pas pak minutash dhe deklarohej qe deshiron te perfaqesojne vendin e vet KOSOVEN.Nese kishte nevoje edhe nje here konfirmohen dy fakte te rendesishme:i pare qe tashme jemi dy shtete te ndryshme me dy kombetare te ndryshme dhe qe shume lojtare fshehin egon e tyre personale pas dashurise per shtetin e tyre.


busy
komente