HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Uellsi kundershtari i mundshem i Shqiperise ne 1/8
nga Administrator   E hënë, 20 Qershor 2016 22:15   pdfShtypEmail

logo-france-2016Sonte jane luajtur 2 ndeshjet e grupit B, Rusi - Uells dhe Angli - Sllovaki. Fituesja e ketij grupi do te luaje me ekipin tone perfaqesues ne rast se ajo arrin te kualifikohet me tej.
Uellsi ka fituar me rezultatin e thelle 3 - 0 kunder Rusise. Golat per ekipin e Uellsit jane shenuar nga Ramsey, Taylor dhe i zakonshmi Bale. Me kete fitore Uellsi shkon ne kuoten e 6 pikeve, ndersa Rusia ngelet me 1 pike duke u eliminuar nga France 2016. Ndeshja tjeter e ketij grupi Angli - Sllovaki ka perfunduar me rezultatin e bardhe 0-0. Anglezet nuk kane arritur te shenojne ne porten e sllovakeve te cilet me kete barazim kane ngrumbulluar 5 pike duke u renditur te dytet. Ndersa ekipi sllovak ka arritur te grumbulloje 4 pike dhe te renditet ne vendin e 3-te. Me shume mundesi Sllovakia do te vazhdoje me tej si nje nder 4 ekipet e treta me te mira. Per fat te keq keto rezultate nuk kane qene ne favor te Shqiperise por shpresa per kualifikim ngelet akoma. Ne rast kualifikimi Shqiperia ka mesuar kundershtarin e saj ne 1/8.


busy
komente