HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja gati per ndeshjen kunder Ukraines
nga Administrator   E enjte, 02 Qershor 2016 22:51   pdfShtypEmail

ekipi-trasfer-bergamoSot paradite ekipi yne kombetar ka lene rezidencen e saj ne Austri per te udhetuar drejt Italise, ku neser ne oren 20:30 do te zhvilloje ndeshjen e fundit miqesore kunder Ukraines.
Tranjeri De Biasi ka mbajtur edhe nje konference per shtyp ku ka folur per ndeshjen kunder Ukraines. Nga kjo ndeshje ai pret qe skuadra te luaje mire sidomos kunder nje skuadre qe para pak ditesh i ka shenuar 4 gola nje nder rivaleve tone ne europian Rumanise. Gjithashtu De Biasi i eshte kthyer zgjedhjeve te 23 lojtareve, ku ka folur per Veselin, ai ka vlersuar sezonin shume pozitiv te tij. Gjithashtu tranjeri kuqezi ka shprehur keqardhjen qe Gjimshiti nuk eshte pjese e ekipit, por ai ka ritheksuar faktin qe Gjimshiti nuk eshte aktivizuar qe nga tetori.
Ne oren 19:00, ekipi kombetar ka zhvilluar edhe nje stervitje ne stadiumin Atleti Azzuri te Bergamos, fillimisht jane zhvilluar ushtrime fizike, me pas ekipi ka vazhduar stervitjen pa pranine e mediave.


busy
komente