HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Basha gol me Como
nga Administrator   E diel, 08 Maj 2016 15:42   pdfShtypEmail

basha-como-golMesfushori i kombetares shqiptare Migjen Basha ka arritur te gjeje golin e pare ne kete sezon me ekipin e tij Como. Basha ka shenuar me koke ne minuten e 5 te ndeshjes Avellino - Como e vlefshme per Serie B. Ekipi i Como-s tashme ka rene nje kategori me poshte por ka marre nje barazim ne fushen e Avellino. Basha ka luajtur per 90 minuta duke qene nder me te miret per ekipin e tij.
Ne ndeshjen tjeter te Seria B, Livorno - Perugia eshte aktivizuar edhe shkodrani Armando Vajushi. Mesfushori me tipare sulmuese ka zhvilluar nje ndeshje mjaft te mire, por ne minuten e 20 te pjeses te dyte eshte demtuar duke dale nga fusha e lojes.


busy
komente