HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Prezantohet projekti i stadiumit Arena Kombetare
nga Administrator   E premte, 22 Prill 2016 08:26   pdfShtypEmail

Arena-Qemal-stafa3Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar dje projektin per ndertimin e stadiumit Arena Kombetare. Ky stadium do te ndertohet ne vend te stadiumit kobetar Qemal Stafa.
Projekti është i studios Archea që ka ideuar edhe stadiumin Friuli-Dacia Arena te Udinezes ne Itali. Punimet, që do të bëhen nga shoqëria shqiptare Alb-star, do të nisin në maj e pritet të mbarojnë brenda dy vjetëve. Stadiumi do të kushtojë rreth 50 milionë euro. Kapaciteti i stadiumit do të jetë 22.300 vende dhe do t'u përgjigjet standardeve cilësore të kërkuara nga UEFA. Stadiumi do te jete i gjithe i mbuluar dhe do te kete te gjitha kushtet e nje stadiumi modern.
Ky stadium do te jete multifunksional ku do te kete edhe hapesira te ndryshme tregtare.busy
komente