HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia humbet 10 vende
nga Administrator   E martë, 12 Prill 2016 23:01   pdfShtypEmail

rankuig-fifaKombetarja jone ka humbur plot 10 pozicione ne renditjen e FIFA-s, duke u renditur ne vendin e 45. Kjo zbritje e ekipit tone vjen si rezultat i humbjes kunder Austrise si edhe mungeses te zhvillimit te ndeshjeve miqesore kunder ekipeve me koeficent te larte. Ne muajin e fundit Shqiperia ka marre 172,26 pike te cilat kane ardh si rezultat te fitores kunder Luksemburgut. Kurse humbja kunder Austrise nuk ka sjelle asnje pike. Gjithashtu rol ne humbjen e 10 pozicioneve eshte edhe rezultatet e mira qe kane bere kombetaret e tjera. Me date 5 maj do te publikohet renditja e FIFA, por kombetarja jone eshte e sigurte qe nuk mund te permiresoje renditjen pasi ne kete periudhe nuk do te luaje asnje ndeshje miqesore.


busy
komente