HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zyrtare: Shqiperia miqesore me Ukrahinen
nga Administrator   E mërkurë, 06 Prill 2016 15:52   pdfShtypEmail

kombetarja stervitjeKombetarja shqiptare ka konfirmuar se me date 3 qershor 2016 do te zhvilloje nje ndeshje miqesore me ekipin e Ukrahines. Ndeshja do te luhet ne Itali ne stadiumin Atleti Azzuri te Bergamos. Ky do jete nje test i rendesishem per tranjerin De Biazi para fillimit te europianit francez. Ashtu si edhe kombetarja jone edhe Ukrahina merr pjese ne Euro 2016. 
Duke pare numrin e madh te shqiptareve qe jetojne ne veri te Italise, pritet qe ne kete takim te kete nje numer te madh tifozesh.


busy
komente