HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne mars Shqiperia do te inguroje Stadiumin Loro Borici
nga Administrator   E enjte, 14 Janar 2016 11:58   pdfShtypEmail

Loro-Borici1Ne prag te kampionatit Europian France 2016, ekipi yne kombetar pritet qe te zhvilloje 2 ndeshje testuese.
Keto ndeshje priten qe te luhen ne stadiumin Loro Boriçi te Shkoder i cili eshte drejt perfundimit te rikonstrurimit. Akoma nuk jane bere te ditur ekipet me te cilat do te perballet Shqiperia por me shume mundesi do te jete Kroacia dhe Turqia. Ne fakt kombetarja jone ka disa kohe qe kerkon te zhvilloje nje ndeshje miqesore kunder ekipit kroat por deri me tani asgje nuk eshte bere zyrtare. Gjate shortit te kampionatit europian, tranjeri i Shqiperise Gianni De Biasi ka komunikuar me tranjerin e Turqise Fatih Terim per organizimin e nje ndeshje miqesore mes 2 kombetareve. Ne ditet ne vazhdim pritet qe te zyrtarizohen miqesoret e marsit si edhe vendin se ku do te luhen keto ndeshje.


busy
komente