HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Albaniasoccer - Lorik Cana "Futbollisti me i mire i vitit 2009"!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 02 Janar 2010 13:14   pdfShtypEmail
fatjon_pandovski_lorik_cana_futbollisti_vitit_thumbMesfushori i kombetares se Shqiperise, Lorik Cana eshte shpallur "Futbollisti me i mire i vitit 2009 nga Albaniasoccer. Lojtari i Saunderland ka qene nje nga lojtaret qe eshte dalluar me teper me lojerat e tij, si ne kombetaren e Shqiperise ashtu edhe me klubin e tij aktual Saunderland ne Premier League dhe me pare me Olimpik Marseje ne Ligue 1. Gjate pesevjecarit te pare te anketes se organizuar nga Albaniasoccer, Lorik Cana e fiton titullinper te dyten e here, i vetmi lojtar qe e ka arritur suksesin me shume se nje here. Titullin e pare e ka fituar Erjon Bogdani.

Ne votimin e ketij edicioni, i pari vetem me lexues, morren pjese 356 persona, te cilet votuan mbi 50% e tyre per Lorik Canen (52%). Hamdi Salihi grumbulloi 33% te votave, kurse Debati Curri ne vend te trete me pak me shume se 6% te votave. Me pas u rendit Erjon Bogdani me afro 6% te votave, Nderkohe qe vota pati edhe per Ervin Skelën i cili grumbulloi afro 4%

Me poshte eshte votimi i plote

Cili eshte "Futbollisti Shqiptar me i mire i vitit 2009"

Lorik Cana
184  vota           51.7%

Hamdi Salihi
117  vota  32.9%
Debatik Curri
22  vota6.2% 

Erjon Bogdani
20 vota  5.6% 

Ervin Skela
13 vota 3.7% Lista e Fituesave nder vite:

2005 - Erjon Bogdani

2006 - Lorik Cana

2007 - Ervin Skela

2008 - Arjan Beqaj

2009 - Lorik Cana
busy
komente