HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Kapllani rikthehet nga denimi dhe gjen golin per Frankfurtin
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Dhjetor 2013 15:29   pdfShtypEmail

Edmond KapllaninShqiptari Edmond Kapllani po i cmend te gjithe ne Gjermani. i rikthyer nga denimi 1 mujor, sulmuesi ka shenuar ne barazimin e jashtezakonshem qe FSV Frankfurt ka marre ne shtepine e Karlsruhes 3-3. Ne pjesen e pare skuadra e tij po mundej thelle 3-0 por ne pjesen e dyte Frankfurti ka barazuar. Golin e dyte te kesaj ndeshje e ka shenuar Kapllani ne minuten e 83’ ndersa kater minuta me pas ndeshja u barazua. Drejtuesit e klubit vendosen ta kthenin Kapllanin nga denimi dhe kane kuptuar se kjo levizje rezultoi e sukseshme. Shqiptari gjeti golin dhe te gjithe e kane falenderuar.


busy
komente