HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicer/ Denis Markaj shenon per Luganon
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Dhjetor 2013 21:25   pdfShtypEmail

denis markajNe ndeshjen e fundit te Armando Sadikut me Luganon, ka shenuar nje tjeter shqiptar. Denis Markaj i afuar tek skuadra zviceriane e Luganos nga AC Bellizona, ka realizuar golin e trete te takimit qe ka perfunduar me rezultatin 1-3. Markaj luan si mbrojtes i djathte por kjo nuk e ka penguar ti realizoje per skuadren e tij. Ne kete ndeshje ka luajtur edhe Armando Sadiku qe e ka regjistruar si takimin e lamtumires per te mbyllur aventuren tek kjo skuader. Ne janar do te transferohet tek FC Zyrih ku e pret nje sfide me e veshtire.


busy
komente