HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicer/ Lugano organizon nje ceremoni lamtumire per Armando Sadikun
nga AlbaniaSoccer   E martë, 03 Dhjetor 2013 00:19   pdfShtypEmail

armand sadiku flnderimimArmando Sadiku e ka mbyllur me Luganon dhe tifozet e kesaj skuadre. Tashme shqiptari po ben gati valixhet per tu transferuar tek Zyrihu, aty ku e pret nje sfide e re akoma me e veshtire. Ne ndeshjen e fundit qe sulmuesi luajti per Luganon ne shtepi, drejtuesit e kesaj skaudre ne shenje falenderimi i kishin pergatitur nje ceremoni lamtumire. Presidenti i Luganos e ka falenderuar publikisht shqiptarin ndersa te tjeret i kane dhuruar lule. Sadiku do te luaj edhe nje ndeshje te fundit me kete skuader ne transferte ne daten 8 dhjetor e me pas do te largohet. “Ishte ndeshja e fudnit per mua dhe doja ta fitonim e te shenoja. Megjithate besoj se edhe barazimi eshte rezultat pozitiv. I falenderoj te gjithe duke filluar nga presidenti, stafi teknik, koleget e mi dhe tifozet per mbeshtetjen qe me dhane per nje vit e gjysme ketu dhe realisht jam i kenaqur qe isha pjese e kesaj skuadre”, – tha Sadiku pas ndeshjes.


busy
komente