HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicer/ Talenti Hadergjonaj firmos per Young Boys
nga AlbaniaSoccer   E martë, 26 Nentor 2013 22:37   pdfShtypEmail

Florent Hadergjonaj -Talenti shqiptar Florent Hadergjonaj ka vendosur te zyrtarizoje me firme kontraten e tij me skuadren Young Boys. 19 vjecari i talentuar eshte bashkuar me ekipin zvicerian dhe pritet te jete ne planet e tyre per te ardhmen. Hadergjonaj ka firmosur nje marreveshje qe fillon ne 1 janar 2014 deri ne qershor 2017. 19 vjecari i talentuar luan si mbrojtes i djathte dhe eshte nje mundesi mjaft e mire per Shqiperine duke pare se nuk ka luajtur ende me Zvicren e madhe por vetem me kombetaret e moshave helvete.


busy
komente