HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Poloni/ Aktivizohen dy shqiptaret ne "derbi"
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 23 Nentor 2013 22:50   pdfShtypEmail

bekim balaBekim Balaj ka luajtur si titullar gjate gjithe takimit Jagiellonia-Slask, kurse Sebino Plaku hyri ne loje ne minuten e 70-te. Vendasit fituan me rezultatin 3-1 edhe pse Slask arriti te kalonte ne avantazh e para ne minuten e 26-te. Me kete fitore Jagiellonia kalon Slask duke u ngjitur ne vend te 8-te me 22 pike, nje me shume se skuadra e Plakut qe ndodhet ne vend te 11-te pas 17 ndeshjeve


busy
komente