HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Sadiku prezantohet tek Zyrih per 500 mije euro
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Nentor 2013 15:26   pdfShtypEmail

Armando-Sadiku.Tifozi.info Goditja me e mire per vitin 2013 eshte transferimi i Sadikut nga Lugano tek FC Zyrih. Detajet e ketij transferimi jane mesuar se fundi dhe bashke me te sulmuesi shqiptar eshte prezantuar zyrtarisht tek skuadra e tij e re me te cilen do te luaj prej janarit 2014. Sulmuesi shqiptar ka nenshkruar kontrate 5-vjeçare me skuadren e Superliges Zvicerane. Armando Sadiku, pjese e kombetares kuqezi, tashme edhe zyrtarisht eshte pjese e FC Zurihut. Ai kaloi nga skuadra e Luganos, e cila ben pjese ne kategorine e dyte helvete, per te skuadrae re ne eliten e futbollit te ketij vendi. Elbasanasi do te mbaje fanellen me numer 11, ndersa mesohet se shuma e transferimit shkon te 500 mije eurot.


busy
komente