HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biasi publikon listen anti-Bjellorusi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 10 Nentor 2013 07:05   pdfShtypEmail

KOMBTARJATrajneri i kombetares se Shqiperise, Xhani De Biasi ka bere te ditur listen e lojtareve qe ai ka grumbulluar per ndeshjen miqesore ndaj Bjellorusise qe do te luhet ne Antalia te Turqise me 15 nentor.

1.Orges Shehi – Skenderbeu
2.Etrit Berisha - Lacio
3.Ansi Agolli – Karabak
4.Elseid Hysaj – Empoli
5.Lorik Cana – Lacio
6.Andi Lila – PAS Janina
7.Loret Sadiku – Helsingborg
8.Mërgim Mavraj – Greuther Furth
9.Tefik Osmani – Teuta
10.Ermir Lenjani – St.Gallen
11.Amir Abrashi – Grasshopers
12.Sabien Lilaj – Skenderbeu
13.Ledian Memushaj – Karpi
14.Alban Meha – Paderborn 07
15.Odise Roshi – FSV Frankfurt
16.Migjen Basha – Torino
17.Emilian Vila – PAS Janina
18.Shkelzen Gashi – Grasshopers
19.Edgar Çani – Karpi
20.Valdet Rama – Real Valladolid
21.Bekim Balaj – Jagiellonia
22.Armando Sadiku – Lugano

Ky eshte takimi i pare qe De Biasi do te drejtoje Shqiperine pas firmosjes se kontrates se re me FSHF-ne per drejtimin e Shqiperise edhe per dy vite te tjera.


busy
komente