HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kanada 2015/ Shqiperi - Greqi 1-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 30 Tetor 2013 17:18   pdfShtypEmail

kombetarja femraNe takimin midis Shqiperise dhe Greqise te luajtur ne stadiumin “Niko Dovana “ ne Durres me ne fund Kombetarja shqiptare e femrave ka shenuar fitoren e pare në kuader te kualifikimeve “Kanada 2015″. Pjesa e pare e kesaj sfide ka qene jo shume premtuese per te dyja skuadrat. Ne fillimin e pjeses se dyte Shqipëria arriti te guxonte me shume drejt drejt portes helene, dhe keto sulme dhane fryte në minutën e 51-te kur  sulmuesja Fortuna Velaj arriti te shenonte nje gol spektakolar.. Goli kuqezi beri qe helenet te mundoheshin te ndryshonin rezultatin por pa sukses. Shqiperia arriti fitoren e pare ne historine e shkurter te saj. Skuadra Shqiptare mban vendin e parafundit duke e lene prapa vetem Greqine.


busy
komente