HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Dopiete e Sadikut ne Zvicer
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Tetor 2013 22:42   pdfShtypEmail

armando sadikuArmando Sadiku ka shenuar nje tjeter dopiete ne Zvicer. Sulmuesi shqiptar i ka dhene nje tjeter sinjal De Biazit qe ka harruar ta grumbulloje prej disa kohesh ne kombetare. Sadiku ka shenuar dy gola per Luganon ne fitoren 3-1 qe moren ne shtepi ndaj Schaffhausen. Sulmuesi shqiptar po hen mjaft mire edhe ne kete sezon per Luganon dhe ne janar me shume mundesi do te largohet per nje skuader me te mire, me shume gjasa ne Itali.


busy
komente