HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Januzaj, shqiptari me i paguar ne historine Manchester United
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 21 Tetor 2013 09:48   pdfShtypEmail

januzajjjjjjjjjjjj firmaMesfushori shqiptar Adnan Januzaj eshte futbollisti i ri qe ka kontraten me te shtrenjte ne historine e United. “Sunday People” raporton se paga baze e tij thuhet te jete 70 mije euro ne jave ndersa nderkohe qe pritet te marre plus edhe 6 milion euro qe ka pranuar te nenshkruaje kontraten te cilet do t’i dhurohen ne page javore nga 25 mije euro jave per pese vite. Kjo kontrate e ben shqiptarin te tejkaloje shifrat qe jane paguar ne te kaluaren per Cristiano Ronaldon e Wayne Rooneyn si futbolliste te rinj. Januzaj eshte ende i pavendosur persa i takon kombetares qe do te zgjedhe dhe Shqiperia pret me padurim ti thote po ofertes publike qe i kane bere talentit 18 vjecar pak dite me pare.


busy
komente