HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zyrtare/ De Biazi rinovon edhe per dy vite me Shqiperine
nga AlbaniaSoccer   E diel, 20 Tetor 2013 18:14   pdfShtypEmail

de-biazi-rinovonnXhani De Biazi dhe FSHF kane zyrtarizuar marreveshjen. Te dielen pasdite eshte arritur akordin perfundimtar dhe eshte realizuar marreveshhja qe do te mbaje ne Shqiperi teknikun italian edhe per dy vite te tjera. De Biasi do te udheheqe keshtu Shqiperine edhe gjate eliminatoreve per kampionatin europian, Euro 2016 dhe ne rast kualifikimi per ne Europian, kontrata do t'i shtyhet edhe me 1 vit. De Biazi te merkuren do te vij ne Tirane per te bere nje tjeter prezantim dhe per te firmosur kontraten e re 2-vjecare. Italiani e ka drejtuar Shqiperine ne 17 ndeshje deri me tani, nga te cilat 10 jane ato te eliminatoreve te boterorit “Brazil 2014”. Bilanci i ketyre ndeshjeve flet per 7 fitore e 7 humbje, si dhe 3 barazime. Kujtojme se ne eliminatoret e sapo perfunduara, pra ne ndeshje zyrtare, Shqiperia arriti 4 fitore, 1 barazim dhe 5 humbje.


busy
komente