HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Shqiperia zbret 13 pozicione ne renditjen boterore
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 17 Tetor 2013 14:39   pdfShtypEmail

fifassssFIFA ka publikuar renditjen mujore të Kombëtareve ku ajo që bie në sy është rënia e lire e Shqiperise. 13 pozicione kane humbur kuqezinjte pas tre disfatave dhe një barazimi në katër ndeshjet e fundit. Kombetarja e De Biazit duket se tani ka humbur kuotat e para disa muajve kur vetem ngjiteshim ne rang boteror. Humbjet me Sllovenine dhe Islanden dhe rikthimi ne vendin e peste ne grupin E kane sjelle kete zbritje kuotash nderkohe qe pritet te zbresim serish ne muajin e ardhshem pas humbjes me Zvicren dhe barazimit me Qipron, dy rezultate te tjera negative.


busy
komente