HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Shkurt 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mergim Mavraj: Ne Qipro te fitojme per te ardhmen
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Tetor 2013 21:41   pdfShtypEmail

mergim mavrajPak para se te linte token shqiptare per te udhetuar me kombetaren drejt Qipros, Mergim Mavraj ka folur per mediat shqiptare. Ndeshja e fundit duhet fituar per moral dhe per te treguar vlerat qe kuqezinjte kane. Keto kane qene fjalet e mbrojtesit shqiptar. “Edhe pse jemi jashte gares per t’u kualifikuar duhet te fitojme me Qipron qe te jemi optimiste per sezonin tjeter dhe kualifikuset e tjera. Per te ardhmen mund te pyesni trajnerin, eshte ai qe vendos por mendoj se jemi nje ekip i ri, pa shume pervoje. Duhet te permiresohemi me tej dhe mendoj se te gjithe duhet te na japin kohe ndaj besoj se ne 2016 apo me tej mund te fitojme diçka”, ka thene Mavraj.


busy
komente