HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Mediat zviceriane me mendjen tek Cana
nga AlbaniaSoccer   E premte, 11 Tetor 2013 17:32   pdfShtypEmail

lorik cana kombetareNje nga gazetat me rendesi ne Zvicer, i ka kushtuar nje vemendje te vecante Lorik Canes. Gazeta NZZ, e ka cilesuar kapitenin kuqezi si liderin e nje gjenerate ne Shqiperi dhe idhullin, nen shenjat e te cilit duan te ecin te gjithe. Kjo gazete ka shkruar shume per Lorikun, karrieren e tij, zgjedhjen qe ka bere duke ju bashkuar Shqiperise dhe per popullaritetin e madh qe gezon ne Shqiperi e Kosove.


busy
komente