HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Cana i shpeton pezullimit nga gjykata sportive
nga AlbaniaSoccer   E martë, 08 Tetor 2013 12:24   pdfShtypEmail

lorik cana lazProtestat pas ndeshjes tek gjyqtari i kane sjelle Lorik Canes nje paralajmerim per perjashtim Lorik Canes qe rrezikonte pezullimin. Rezultati ne ndeshjen me Fiorentinen e ka acaruar Lorikun qe ne tunelin e brendshem te stadiumit e ka akuzuar gjyqtarin si jo korrekt me vendimet qe ka marre. Gjykata sportive e ka ndeshkuar mbrojtesin shqiptar dhe e ka paralajmeruar se ne rast te nje tjeter shkelje do te pezullohet per disa ndeshje. Cana ka shpetuar me kaq ndersa Lazio ka marre 15 mije euro gjobe per sjelljen aspak korrekte te tifozeve ne ndeshjen e fundit.


busy
komente