HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi kerkon1 milion euro per rinovimin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 07 Tetor 2013 21:46   pdfShtypEmail

De-Biasi serioPerpara ankthit qe pret Kombetaren ne ndeshjet e rradhes nje tjeter pikepyetje lidhet dhe me prezencen e De Biasit ne krye te Kombetares Shqiptare. Ditet e fundit vemendja eshte kthyer nga trajneri italian i cili ne nje Konference per Shtyp nuk e ka mohuar deshiren qe ka, per te rinovuar me skuadren kuq e zi. "Po ua them pa me pyetur ju. Kam shprehur me kohe vullnetin per te lidhur me Federaten edhe nje kontrate tjeter dy-vjeçare, por nderkohe kam pasur edhe disa oferta te tjera, duke qene se disa ekipe shohin qe kontrata ime aktuale eshte drejt skadimit", deklaroi De Biasi. Gianni De Biasi i ka kerkur Federates Shqiptare te Futbollit nje rritje prej 30% te kontrates, krahasuar me ate qe ka firmosur dy vite me pare, e cila ne total shkon ne 1 mln e 35 mijë euro , duke mos marre parasysh propozimin e Presidentit Duka i cili propozoi nje rritje prej 10%.


busy
komente