HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Shenon Armando Vajushi per Liteksin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 27 Shtator 2013 06:56   pdfShtypEmail

Armando VajushiArmando Vajushi dhe skuadra e Liteksit kane marre nje fitore te vlefshme ndaj skuadres se Lokomotiv Plovdiv. Skuadra e sulmuesit shkodran me tre piket qendron shume prane kreut duke synuar titullin kampion kete sezon. Armando Vajushi ka shenuar golin e dyte per skuadren e tij ne minuten e 29 ne nje ndeshje qe perfundoi me rezultatin 2-1. Ne kete takim Vajushi ka bere nje super paraqitje ndersa ka munguar shqiptari tjeter Jurgen Gjasula i cili nuk ka qene as ne stolin e rezervave.


busy
komente