HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Dopiete e Llullakut ne Rumani
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 25 Shtator 2013 22:11   pdfShtypEmail

Azdren LlullakuSulmuesi shqiptar Azdren Llullaku ka shenuar nje dopiete ne Kupen e Rumanise. Skuadra e tij Gaz Metan ka fituar me nje poker 4-0 ndaj Petrolistuls Boldesti. I pari qe shenoi ne kete fitore ishte sulmuesi i Kombetares Shqiptare i cili edhe e mbylli serine e kater golave te realizuar ne kete ndeshje. Llukaku eshte nje nga shume zbulimet e De Biazit dhe ecuria e mire ne Rumani i jep italianit me shume mundesi per te besuar tek ai.


busy
komente