HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Sadiku merr nenshtetesine shqiptare
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 23 Shtator 2013 15:54   pdfShtypEmail

loret sadikuLoret Sadiku eshte shqiptarizuar edhe me dokumenta. Ky eshte lajmi qe mesohet nga FSHF. Mbrojtesi qe luan ne Suedi tani eshte i gatshem per Xhani De Biazin dhe dy ndeshjet e fundit eleminatore ne muajin Tetor. 22 vjecari ka zgjedhur Shqiperine duke refuzuar Suedine dhe tani ai eshte nje mundesi me shume per kuqezinjte. Perpara se te aktivizohet ne nje ndeshje zyrtare i duhet te marre nje leje nga FFA pasi me pare ka luajtur per kombetaret e moshave ne Suedi.


busy
komente