HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kanada 2015/ Kombetarja e femrave nis me humbje eleminatoret
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Shtator 2013 22:14   pdfShtypEmail

kombetarjafemraKombetarja Shqiptare e futbollit per femra duket se nuk e ka nisur me kembe te mbare fazen e eleminatoreve per boterorin e “Kanada 2015”. Shqiptaret jane mposhtur me rezultatin 2-0 kunder Belgjikes. Vajzat shqiptare kaluan ne epersi qe ne minuten e 17-te  te takimit kur pas nje goditje nga kendi,  Philtjens ka shenuar porten kuq e zi. Vendaset gjate gjithe pjeses se pare te lojes kane tentuar qe me sulmin e tyre te godisnin serish porten. Disa minuta pas fillimit te pjeses se dyte , Zeeler ka shenuar dhe golin e dyte per belget nga pika e penalltise, pasi Gjyli kishte shkaktuar nje nderhyrje ne zone. Kjo ndeshje ishte e nje rendesie te vecante per perfaqesuesen shqiptare pasi luante per here te pare ne nje kompeticion te tille.Ndeshja eshte ndjekur me interes dhe nga tifoze te ndryshem shqiptare. Takimi i rradhes pritet te zhvillohet me 26 tetor ne Tirane perballe Hollandes


busy
komente