HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / Tare thote “JO” - Duka thuajse “PO”!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Shtator 2013 05:48   pdfShtypEmail

Viti 2014 do te jete nje vit elektoral, zgjedhjesh dhe zgjidhjesh per te ardhmen. Ne FSHF, do te garohet per vendin e presidentit por dhe per poste te tjera drejtuese. Disa muaj perpara percaktimit se cili do te jete drejtuesi i Federates Shqiptare te Futbollit, ka nisur te flitet shume per kete çështje ne ambiente te ndryshme sportive.

Kandidati kryesor padyshim pritet te jete Presidenti aktual i kesaj Federate, Armand Duka, per te cilin do te jete mandate i katert nese vendos qe do te konkurroje per te mbajtur postin qe ka

“Akoma nuk kam vendosur nëse do te garoj ne zgjedhjet e reja, por mund te them se me shume jam me deshiren positive per te konkurruar perseri, por ka akoma kohe per te marre vendimin perfundimtar”, shpjegoi per Albaniasoccer.com, Presidenti actual I FSHF-se, Armand Duka i cili mesa duket do te konkurroje i vetem dhe pa kundershtare ne zgjedhjet e reja. Shume candidate jane perfolur por asnje nuk e merr persiper te garoje, duke patur parasysh perfundimin e zgjedhjeve ne 3 mandatet e fundit, kur Duka ka fituar bindshem.

Njeri prej emrave me te perfolur ne mediat vendase ishte ai i Iglit Tares, ish kapitenit te skuadres kombetare dhe aktualisht Drejtor Teknik te klubi Italian i Serise A, SS Lazio.

“Jo, nuk eshte aspak e vertete qe kam ndermend te hedh kandidaturen per President i FSHF-se”, u shpreh Igli Tare Ekskluzivisht per Albaniasoccer.com. “Jane komplet fjale te gabuara ato qe fliten pasi une nuk kam kete lloj ambicjeje”, vazhdoi Igli prononcimin e tij duke hedhur poshte thashethemet qe qarkollonin neper mediat sportive.

Me me shume “PO” per Duken dhe me komplet “JO” per Taren, fushata elektorale per zgjedhjen e Presidentit te ri te FSHF-se pritet te jete nje dominim i plote i Dukes, ndonese ashtu sic dihet dhe ashtu sic e pohoi vete numri "1" i futbollit shqiptar - ka akoma kohe …….


busy
komente