HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Lufte nervash De Biazi-Duka
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 16 Shtator 2013 22:45   pdfShtypEmail

De biazi DukaDuket se nuk do te jete edhe aq i thjeshte rinovimi i Xhani De Biazit me Shqiperine. Pas kthimit nga dy ndeshjet e humbura ne Slloveni dhe Islande, kontrata e italianit me kuqezinjte ende nuk eshte firmosur. Armand Duka ka deklaruar se De Biazi e ka deren te hapur ndersa vete trajneri ka thene se ja ka lene ne dore presidentit. As njeri dhe as tjetri nuk kane hedhur hapin e pare. Duket se kjo periudhe do te jete nje faze ku te dy do te testojne nervat perpara se te vendosin per tu ulur dhe vendosur perfundimisht per rinovimin. Tifozet kuqezi bejne presion qe De Biazi te mos largohet por ne fund do te jete presidenti i FSHF-se ai qe do te vendosi.


busy
komente