HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Sadiku shenon per Luganon ne humbje
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Shtator 2013 17:59   pdfShtypEmail

armando sadikuSkuadra e sulmuesit shqiptar Armando Sadiku eshte mundur dhe eshte eleminuar. Megjithate lojtari i Kombetares Shqiptare ka shenuar emrin e tij ne vendin e golashenuesve fale ekzekutimin e nje mundesie te krijuar. Lugano eshte mundur nga St Gallen me rezultatin 1-3, fitore e cila i ka buzeqeshur shqiptarit tjeter Amir Lenjani qe luante si kundershtar ndaj Sadikut. Sulmuesi shqiptar nuk arriti te transferohej ne nje klub te madh dhe deri sa te gjej kete munesi do te luaj per Luganon. Me kete ekip pas kthimit ne skuader arriti te shenonte qe ne ndeshjen e pare. Persa i perket ndeshjes, Lugano eshte eleminuar nga St Gallen ne Kupen e Zvicres.


busy
komente