HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 26 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Vazhdon dueli Kievo-Lazio per Berishen
nga AlbaniaSoccer   E premte, 13 Shtator 2013 12:55   pdfShtypEmail

ertrit berisha ne porteNuk ka te ndalur polemika mes Kievos dhe Lazios per portierin shqiptar Etrit Berisha. Mediat italiane po merren shume me kete ceshtje duke marre prononcime here nga drejtuesit e Lazios dhe here nga drejtuesit e Kievos. Kete ceshtje pritet ta zgjidhe FIFA nderkohe qe Berisha mund te penalizohet per te mos luajtur per pak kohe. Se fundmi drejtori sportiv i Kievos Xhovani Sartori ka folur per kete transeferimin e Etritit duke thene se kontrata e tij me Lazion eshte e parregullt. Avokatet e klubit kane nisur te merren me kete histori pa dashur te terhiqen. Kete e ka theksuar Sartori duke thene me pas se Berisha zgjodhi parate duke e bere kete ceshtje rremuje.


busy
komente