HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Kievo nuk heq dore nga Berisha
nga AlbaniaSoccer   E martë, 10 Shtator 2013 21:26   pdfShtypEmail

etrit berisha1Kievo nuk ka ndermend te heqe dore nga Etrit Berisha. Skuadra italiane e quan te parregullt transferimin e portierit shqiptar nga Kalmari tek Lazio. Drejtuesit e Kievos do ti drejtohen FIFAS per te gjetur aty zgjidhje per kete ceshtje. “Berisha eshte lojtari yne, pasi ka nenshkruar nje kontrate ne nje kohe dhe ne menyre te tille qe e lejon edhe ligji sportiv e nderkombetar. Nuk duam te polemizojme me Lacion, madje mund te them se raportet mes presidentit Lotito dhe Kampedelli jane te shkelqyera. Mungesa e perkthyesit ne momentin e firmes? Nuk eshte ky problem, aq me teper qe prania e perkthyesit nuk eshte e detyrueshme. Ne firmosem me Berishen sepse kontrata e tij me skuadren suedeze ishte drejt skadences. E presim ne janar. Cfare do te ndodhe ne te ardhmen? Nese rregullat italane jane normale, por kesaj nuk i dihet kurre, Berisha rrezikon skualifikimin per depozitim te dy kontratave”, eshte shprehur drejtori sportiv i skuadres veroneze, Giovani Sartori.


busy
komente