HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zyrtare/ Etrit Berisha kalon tek Lacio!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 01 Shtator 2013 22:26   pdfShtypEmail

etrit berishaPortieri i kombetares se Shqiperise Etrit Berisha, qe sot eshte lojtar i skuadres Lacios ne Serie A. Sipas zyrtareve te Kalmar, portieri ka zhvilluar takimin e fundit me fanellen e Kalmarit tek ka qene protagonist ne fitoren e arritur ndaj Halmstad tek shenoi nga pika e bardhe e penalltise.

Berisha, i cili e filloi karrieren me Kalmar ne vitin 2008, qe ne moshen 18 vjec ka zhvilluar 90 ndeshje me Kalmar FF dhe ka realizuar gjithsej 3 gola, dy prej te cileve gjate 22 ndeshjeve te luajtura kete sezon.


busy
komente