HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Vajushi nje tjeter gol per Liteksin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 26 Gusht 2013 21:47   pdfShtypEmail

Vajushi AugsburgArmando Vajushi eshte shqiptari qe ka bere skuadren e Liteksit te fitoje in-extremis me trepikeshin e merituar. Ne sfiden perballe Lyubimets 2007 dukej se gjate ketij takimi skuadra e Liteksit nuk premtonte shume pasi ishte ne disavantazh , por shqiptari Vajushi ka arritur te shenoje golin e fitores ne minute e 93’ pak para mbarimit te ketij takimi .Ndeshja ka perfunduar me rezultatin 2 -1 per skuadren bullgare te Liteksit ku kane luajtur dy shqiptaret Armando Vajushi dhe Jurgen Gjasula.


busy
komente