HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicer/ Taipi shenon per Wil
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 26 Gusht 2013 21:37   pdfShtypEmail

gjelbrim taipiGjelbrim Taipi ka shenuar nje tjeter gol ne Zvicer. Mesfushori i talentuar ka lene shenje ne takimin qe skuadra Wil ku ai luan humbi ne shtepi ndaj Biel me rezultatin 1-2. Fantazisti shpresave kuqezi eshte transferuar kete vete ne Zvicer dhe po ben mjaft mire ne kategorine e dyte tek skuadra e Wil qe edhe pse humbi eshte serish ne vendin e dyte. Taipi la Shkendijen e Tetoves dhe tani po provon nje aventure te re qe ka nisur mjaft mire.


busy
komente