HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 26 Tetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Gatuzo mban Ujkanin tek Palermo
nga AlbaniaSoccer   E diel, 25 Gusht 2013 16:50   pdfShtypEmail

ujkani suedi shqiperi berg goli 2Lajmi qe prej disa ditesh qarkullon se Sampdoria kerkon qe porten tia besoje shqiptarit Ujkani duket se nuk eshte i realizueshem. Mediat italiane e kane raportuar se fundmi kete zhvillim. Skuadra e Palermos ku prej disa vitesh Sajmir Ujkani luan e ka refuzuar oferten e bere nga Sampdoria. Trajneri i siciljaneve Xhenaro Gatuzo jo vetem qe nuk deshiron largimin e shqiptarit por gjithashtu i ka besuar atij vendin e titullarit tek skuadra e Palermos. Per Ujkanin tani nevojitet nje sezon i qendrueshem per te rifituar kuotat e humbura ne futbollin italian.


busy
komente