HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Nis fushata “Januzaj thuaj po”
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 15 Gusht 2013 17:09   pdfShtypEmail

shqiperiaTifozet shqiptare qe jetojne brenda apo jashte kufinjve, ne Kosove, Maqedoni apo dhe ne vende te tjera te Europes, te organizuar dhe jo, kane nisur nje fushate masive per ti bere Shqiperise nje favor te madh. “Januzaj thuaj po”, kjo eshte nisma e ndermarre ne rrjete sociale, kryesisht ne facebook per te bindur mesfushorin kosovar qe luan per Manchester United, te zgjedhe kombetaren kuqezi dhe jo ate te Belgjikes apo Anglise. Tifoze te ndryshem kane nisur ti dedikojne mesazhe futbollistit qe ende nuk e ka bere zgjedhjen e tij. Mediat belge shkruajne se Januzaj do te refuzoj Belgjiken per Shqiperine por ende nuk ka asgje zyrtare per keto lajme qe qarkullojne.


busy
komente