HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ukraine/ Kristi Vangjeli i suksesshem ndaj Metalurh
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 05 Gusht 2013 02:17   pdfShtypEmail

kristi vangjeli para maltes1 577037682Mbrojtesi Kristi Vangjeli luajti si titullar gjate gjithe takimit qe skuadra e tij Chernomorets fitoi 1-0 ndaj Metalurh Donetsk, kundershtarit te Kukesit ne Europa League. Mbrojtesi shqiptar zhvilloi nje takim te mire, ndonese u ndeshkua me karton te verdhe ne mbyllje te pjeses se pare per nje nderrhyrje te parregullt. Metalurh ndeshkohet perseri nga nje skuader me shqiptare per te dyten here brenda 3 diteve.


busy
komente