HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
DFB Pokal/ Kapllani shenon, shqiptaret i shpetojne te papritures
nga AlbaniaSoccer   E diel, 04 Gusht 2013 18:14   pdfShtypEmail

Edmond Kapllani.1jpgFSV Frankfurt, skuadra ku aktivizohen shqiptaret Edmond Kapllani dhe Odhise Roshi fitoi 3-1 pas kohes shtese ne Raundin e pare eliminator te Kupes se Gjermanise. Skuadra e tyre ishte mysafire e Optic Rathenow. Megjithese, FSV pati nje epersi totale gjate gjithe takimit, ku kontrolloi topin 73% te lojes dhe realizoi 35 gjuajtje drejt portes, perseri koha e rregullt perfundoi 1-1. U duk sikur FSV do te kishte fatin e Borussia Moenchegladbach apo Werder Bremen, te dyja te eliminuara nga Kupa qe ne Roundin e pare, por ne kohen shtese me futjen e Roshit ne loje dhe Kapllanit qe luajti per 120 minuta, FSV dominoi dhe arriti te shenoi dy gola, njeri prej tyre nga Edmond Kapllani i cile realizoi ne minuten e 117-te. Odhise Roshi hyri ne loje ne minuten e 71-te, dhe luajti deri ne fund te kohes shtese nderkohe qe Egzon Ismajli hyri ne loje per Optic ne minuten e 60-te dhe me pas u ndeshkua edhe me nje karton te verdhe


busy
komente