HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Etrit Berisha: Për momentin "JO" marreveshje me Kievon
nga AlbaniaSoccer   E diel, 04 Gusht 2013 02:47   pdfShtypEmail

etrit berisha kalmarPortieri i kombetares se Shqiperise Etrit Berisha e ka mohuar qe per momentin ai ka nje kontrate me skuadren e Serise A Kievo Verona. Ai pohon se marreveshja midis dy klubeve eshte refuzuar nga klubi suedez Kalmar qe nuk e ka pranuar oferten.

Gardiani 24-vjeçar i portes se Kalmar dhe kombetares se Shqiperise ka treguar gjithashtu se edhe pse negociatat me klubin Veronez jane duke vazhduar, ai po konsideron edhe opsione te tjera.

"Nuk jam i gatshem per Kievon. Ne kemi arritur një marrëveshje të lirë, por Kalmar nuk e ka aprovuar transferimin," tha Berisha per mediat Italiane.

"Unë kam qenë në kontakt me verdhë e blute, por unë jam gjithashtu duke marrë parasysh edhe ofertat e tjera.", vazhdoi Berisha

Portieri i lindur në Kosovë është i njohur për aftësitë e tij për të mbrojtur porten por edhe per te shenuar

Që nga bashkimi i tij me skuadren skandinave në 2008, Berisha ka arritur te aktivizohet ne 86 takime për klubin dhe duke shënuar dy gola, nga nje ne dy sezonet e fundit.


busy
komente