HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Itali/ Edgar Çani huazohet te Karpi
nga AlbaniaSoccer   E martë, 23 Korrik 2013 17:02   pdfShtypEmail

edgar cani polonia varshavaEdgar Çani ndërron ekip. Sulmuesi shqiptar është huazuar nga Katania për te Karpi në Serinë B, duke dashur që të ketë më shumë hapësirë aktivizimi. Lajmin e kanë deklaruar të dy klubet që kanë bërë marrëveshjen. Ndërkohë, bëhet më i vështirë tani transferimi i Elseid Hysajt te Lacio. Kjo pasi skuadra e “shqiponjave” ka bërë të ditur se ka rinovuar për 5 vjet me Cavanden, që luan në të njëjtin rol me Hysajn. Ndërsa për të mësuar më shumë për portierin shqiptar Etrit Berisha, mediet italiane kanë pyetur trajnerin e Shqipërisë, Xhani De Biazi, që ka thënë: “Është një portier me një të ardhme të madhe, ka një fizik të shkëlqyer, shumë i zoti në portë. Një lojtar që nuk emocionohet lehtë, ka një ftohtësi të jashtëzakonshme, dhe mund të bëjë një punë të mirë edhe te Lacio.” Mesfushori i Grasshopersit, Amir Abrashi, ka treguar edhe një herë për mediat helvete se nuk ndien pendesë pse ka zgjedhur Shqipërinë. Shtatshkurti, që akoma nuk ka debutuar me ekipin e De Biazit, pritet të marrë ftesë në ndeshjen miqësore kundër Armenisë, që luhet në muajin gusht.


busy
komente