HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
R.I.P/ Ndërron jetë Josip Kuzhe, ish traineri i Kombëtares sonë
nga AlbaniaSoccer   E diel, 16 Qershor 2013 21:12   pdfShtypEmail

josip kuzhe1Ndërron jetë Josip Kuzhe, ish traineri i Kombëtares sonë. Kuzhe u lind më 13 nëntor 1952. Mediat kroate kanë raportuar këtë lajm duke treguar se 61 vjeçari ka humbur betejën me sëmundjen e leuçemisë që e shqetësonte prej disa vitesh. Tekniku është dorëzuar në spital aty ku po kurohej me shpresën se do të arrinte të linte pas sëmundjen e rëndë që në fund ajo e ka mposhtur, sëmundje për të cilën është kuruar edhe ne Shqipëri. Kuzhe drejtoi kuqezinjtë për 18 muaj nga viti 2009 deri në vitin 2011 dhe ishte një nga trajnerët më popullor që ka punuar ndonjëherë në vëndin tonë.

Kuzhe ka qenë një nga lojtarët më të mirë te Kroacisë dhe traineri i shumë skuadrave, mes tyre edhe trainer i Kombëtares sonë. Fitorja më e madhe sa i përket sasisë së golave të shënuar, të Kombëtares sonë i takon periudhës kur pikërisht atë e drejtonte Kuzhe. Bëhet fjalë për ndeshjen e Shqipërisë ndaj Qipros, një ndeshje miqësore me rezultatin 6:1 në favor të Shqiperisë.

Stafi i Albaniasoccer.com i shpreh ngushëllimet familjes për këtë humbje.

 

 


busy
komente