HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Xhani de Biasi : Ndeshja me Norvegjinë, jo deçizive për Botërorin 2014
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 06 Qershor 2013 22:32   pdfShtypEmail

giani_de_biassiTekniku Xhani de Biasi e ka konsideruar si ndeshje të rëndësishme përballjen me Norvegjinë, ndërsa është shprehur se nuk është deçizive për rrugën drejt Botërorit Brazil 2014. Në konferencën e mbajtur për shtyp, italiani theksoi se ekipi do të futet në fushë vetëm për fitore, si dhe kërkoi ulje të euforisë në prag të kësaj përballje.

“Ndeshja e nesërme nuk është një ndeshje deçizive, kjo është vetëm një prej katër ndeshjeve të ardhshme që kemi për të luajtur. Ne vijmë nga dy fitore me Norvegjinë dhe Slloveninë. Nesër do të përballemi me një ekip shumë të fortë teknikisht e fizikisht, do të përpiqemi që të japim maksimumin në fushë. Të gjithë së bashku duhet ti japim një dorë skuadrës dhe lojtarëve për të luajtur me inteligjencë e zgjuarsi. Kërkoj që të gjithë ta marrim me qetësi, publiku e të gjithë ne, presim maksimumin”, tha ai.


busy
komente